Președintele AUR, George Simion, cataloghează decizia ICCJ de a anula turul 2 al prezidențialelor drept „o rușine”.
Speranța românilor de a se relua turul 2 al alegerilor cu Călin Georgescu și Elena Lasconi a fost spulberată. Decizia dată de Curtea de Apel Ploiești a fost eliminată. Judecatorii de la Curtea Supremă au luat horărârea, după ce s-au întâlnit, astăzi, într-o sedință fulger.
„Curtea Supremă a anulat decizia judecătorului curajos din Ploiești, în timp record! Rușine! Turul 2 înapoi, cu toții la vot pe 4 mai!”, a scris George Simion, pe Facebook.
MATERIAL PUBLICITAR POLITIC
CMF: 31250007, CPP A0B0C1D1E1
Sursa: Realitatea din AUR